Jak skutecznie wyrzeźbić sylwetkę?

Rzeźba? Ale nie taka z muzeum, chodzi nam o rzeźbienie sylwetki za pomocą dostępnych wokół nas środków. Czy można to zrobić samemu, czy we współpracy ze specjalistą? A może po prostu zebrać grupę kumpli i iść na siłkę?

Każda opcja będzie dobra jeśli tylko wystarczy Ci samozaparcia. Dlatego zawsze polecamy, żeby w ramach możliwości rozpocząć walkę o rzeźbienie sylwetki z kimś. Czasami wokół Ciebie są ludzie, którzy mają takie same cele jak Ty.

Zagadaj do nich, jesteśmy pewni, że uda wam się dostosować wspólny termin i zacząć. Bo wystartowanie z każdym nowym projektem to prawdziwe wyzwanie, potem już jakoś leci. Do wszystkiego, nawet do zwiększonego wysiłku fizycznego można się przyzwyczaić. Przecież chodzi Ci o wyrzeźbienie swojej sylwetki!

A co jeśli nie znajdziesz towarzystwa? Zmobilizuj sam siebie, albo skorzystaj z opcji pomocy trenera personalnego. Taka osoba wyznaczy Ci plan działania, a potem będzie czuwała nad jego realizacją.

Trenera znajdziesz na każdej siłowni, więc nie musisz się szczególnie martwić o to, że takich na rynku jest niewielu. Co więcej, często siłownie zatrudniają takie osoby po prostu, żeby pracowały u nich i skorzystanie z takiej usługi zawiera się w cenie karnetu. A to oznacza, że kolejny problem masz z głowy.

Na czym polega dobranie właściwego planu treningowego na rzeźbienie sylwetki?

Chodzi tu o największą możliwą intensywność w wykonywaniu ćwiczeń. Czyli o maksymalne zmniejszenie przerw pomiędzy wykonywanymi seriami i dużą powtarzalność. Pamiętaj, że ogólnym celem tego typu treningu jest redukcja. Przygotuj się na intensywne spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej.

Co dalej?

Pamiętaj koniecznie o tym, że w czasie wykonywaniu tego typu treningu należy maksymalnie obniżyć spożywanie cukrów i tłuszczy. W wyeliminowaniu takich składników z codziennego menu z pewnością pomoże Ci dietetyk sportowy, który doskonale wie, czego potrzeba sportowcom, a co jest dla nich absolutnie zakazane. Nie wahaj się zadawać pytań, bo przecież chodzi o to, żeby to wszystko przyniosło korzyści dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *