Masa mięśniowa

Cel: zwiększenie masy mięśniowej

Wyznaczamy sobie cel: zwiększenie masy mięśniowej. Nie wystarczy o tym pomyśleć, trzeba ustalić sobie bardzo dobry plan działania i z żelazną systematycznością się go trzymać. Raz odpuścisz, pozwolisz sobie na chwilę relaksu i cały ambitny plan weźmie w łeb.

A zatem podstawową cechą, którą musisz w sobie wypracować jest cierpliwość. Później każdy cel, nawet tak ambitny jak zwiększenie masy mięśniowej Ci się powiedzie. Co poza tym będzie Ci potrzebne? Oczywiście treningi.

Odpowiedni zestaw ćwiczeń dobrany do Twoich potrzeb i aspiracji jest wyjątkowo istotny, ale nigdy nie rób tego na własną rękę. Spotkaj się z trenerem osobistym, który doradzi Ci jak szybko i skutecznie zwiększyć objętość Twoich mięśni. Porady w Internecie też możesz czytać, ale pamiętaj, że najlepsze efekty przyniesie spotkanie ze specjalistą.

Znajdziesz go w każdej lepszej siłowni, która dba o swoich klientów i na poważnie podchodzi do swojej misji. Oprócz tego stosuj odpowiednie diety bogate w białko. Każdy trenujący Ci powie, że jest to bardzo ważne!

Zazwyczaj profesjonalni trenerzy także doradzą Ci, jakich produktów powinieneś spożywać więcej, a których należałoby unikać. Ale jeśli Twoje ambicje są znacznie większe i poważniejsze – skieruj swoje kroki prosto do dietetyka. On nie tylko pomoże Ci zwiększyć masę mięśniową, ale przy okazji doradzi, które produkty są bogate w mikroelementy, które ogólnie dobrze wpłyną na Twój stan zdrowia.

Chodzi przecież o to, żeby w czasie treningów zachować bardzo dobrą formę całego organizmu! Ostatnią rzeczą, którą doradzamy, to stosowanie specjalnych produktów dla sportowców, odżywek, które dodatkowo wzmocnią Twoje mięśnie. Dostaniesz je nawet w supermarkecie, ale zalecamy udanie się do specjalistycznego sklepu, przynajmniej za pierwszym razem.

Zapłacisz pewnie trochę więcej, ale warto. Tylko pamiętaj: dodatkowo! Nigdy zamiast. Połączenie tych trzech rzeczy zagwarantuje Ci wyrobienie sobie świetnej formy, a późniejsze regularne treningi (nawet nie tak częste i wymagające jak na początku) pomogą Ci ją zachować na znacznie dłużej. Dbaj o siebie i o swoją formę – to się zawsze opłaca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *